KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13978355
nr 1397 8355
Alfhild Kallstenius-Ã…hman
(1921-2013), Sverige
Oljemålning, "Jultulpan". Signerad. Olja på duk, 24x19cm, yttermått inklusive ram: 26x21cm
Alfhild Kallstenius-Åhman, svensk bildkonstnär född 1921, död 2013.
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
måndag 17 maj 2021
kl 19:40:28
150 kr
200 kr (Budbetjänt)
250 kr
Alfhild Kallstenius-Ã…hman
Läs mer om Alfhild Kallstenius-Ã…hman